Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Подія дня [669]
Висвітлюються цікаві новини
Книжкова новинка [923]
Новинки літератури та періодики, що надходить до фондів бібліотеки
Наші інтерв’ю [22]
Інтерв’ю з користувачами бібліотеки, колегами, відомими людьми Рокитнівщини
Колонка оголошень [138]
Оголошення про заходи бібліотеки, району
Book-симпатія [88]
Читацькі вподобання наших користувачів
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть наш блог
Всього відповідей: 1110
Друзі сайту




    






Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Четвер, 09.01.2025, 09:48ГоловнаРеєстраціяВхід
БІБЛІОNEWS
блог Рокитнівської центральної районної бібліотеки
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Подія дня
« 1 2 ... 44 45 46 47 48 ... 66 67 »

 

             Знову з вами літня тераса «Бібліотека під відкритим небом».

             Нині багато людей цікавиться фітотерапією  -  лікування травами і не тільки.

 28 липня 2013 року, на території  Рокитнівської районної бібліотеки, користувачі та жителі селища, мали можливість ознайомитися з добіркою книг та періодики «Природа лікує».  Більш за все прохожі та відвідувачі бібліотеки  цікавились матеріалами: як оздоровити організм, підвищити імунітет, гемоглобін природним шляхом без медикаментів. Бібліотекар Антоніна Боровська, знайомила присутніх  з травами, рослинами, фруктами та овочами, які допомагають лікувати ці проблеми.

            Фітотерапія вимагає терплячості, так як лікування травами довготривале.

 Зичимо Вам здоров’я. Чекаємо в наступну неділю. Вас чекає тема «Чай? Кофе? Капучіно? Розмаїття смаку». Приходьте на дегустацію.

                                                                        Бібліотекар, Валентина Лінкевич.

Категорія: Подія дня | Переглядів: 581 | Додав: Ксюша | Дата: 30.07.2013 | Коментарі (0)

              21 липня 2013 року, в Рокитнівській районній бібліотеці, знову з вами літня тераса вихідного дня «Бібліотека під відкритим небом», на якій ми представили нову тему:  «Доступ до електронного урядування в бібліотеці».

                 Бібліотекарі Антоніна Боровська та Валентина Лінкевич познайомили відвідувачів тераси, як долучитись  до обговорення проектів нормативно-правових актів на сайті «Громадянське суспільство і влада» - звернутися до органів влади та місцевого самоврядування за допомогою «Державної системи електронних звернень»,   про можливість надіслати звернення  до Інтернет – приймальні  Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненської обласної ради, селищної ради. Ознайомили про можливість навчитись в бібліотеці через Інтернет замовляти квитки на поїздки різним транспортом, формувати та надсилати податкову звітність,  здійснювати комунальні платежі, замовляти товари та послуги і багато іншого. Відвідувачам дарували календарики та рекламівку «Дізнайтеся про діяльність органів державної влади в бібліотеці».

                 Звертайтеся  до бібліотеки, економте свій час й отримайте можливість у електронному вигляді скористатись нашими послугами.

               Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування! 

                                                                                                                                      Валентина Лінкевич.  

Категорія: Подія дня | Переглядів: 711 | Додав: Ксюша | Дата: 30.07.2013 | Коментарі (0)

21.07.2013 року у читальному залі Рокитнівської міської бібліотеки відбулась виховна година «Увага! Діти на дорозі».

Виховна година проведена у ігровій формі, з метою через ігрові засоби сприяти виробленню у дітей дисциплінованої поведінки на вулиці і дорозі. Прищепити дітям обов’язкове виконання правил дорожнього руху.

Відвідали захід 11 користувачів.

Галина Ковальчук.

Категорія: Подія дня | Переглядів: 2606 | Додав: Ксюша | Дата: 29.07.2013 | Коментарі (1)

       Цікаву тему розгорнули працівники районної бібліотеки 14 липня 2013 року на літній терасі – «Поговоримо про особисте». Не завжди приємно оговорювати в слух  про делікатні проблеми з незнайомими людьми, а ось почитати в пресі, літературі  про поради лікаря, психолога дуже доречно.

              Ця тема представлена періодичними виданнями, які одержує районна бібліотека. Користувачі і жителі селища знайомились з виставкою періодики, яка була виставлена на літній терасі. Бібліотекар підказував в яких журналах розкрита та чи інша тема, яка цікавила відвідувачів. Проведено огляд періодики на дану тематику.  

                                                                                                            Валентина Лінкевич.

Категорія: Подія дня | Переглядів: 674 | Додав: Ксюша | Дата: 29.07.2013 | Коментарі (0)

14.07.2013 року у читальному залі Рокитнівської міської бібліотеки відбувся літературний огляд сторінками митців рідного краю «Поетичні обрії» (ювіляри Рівненщини – 2013 року).

Ведуча заходу Галина Ковальчук розповіла присутнім про розвиток Національної спілки письменників України. Справедливо пов’язаних з іменами талановитих поетів, ювілярів 2013 року Л.А. Литвинчук, М.П. Береза, М.А. Дубов, Л.Г. Рибенко.

Тож, Рівненська організація Національної спілки письменників живе і творить.

Відвідали літературний огляд 10 користувачів.

Галина Ковальчук.

Категорія: Подія дня | Переглядів: 864 | Додав: Ксюша | Дата: 29.07.2013 | Коментарі (0)

               Продовжує свою роботу, в межах вихідного дня, літня тераса «Бібліотека під відкритим небом». Сьогодні, 7 липня 2013 року, представлена суто жіноча тема - любовні романи. На терасу районної бібліотеки винесена книжкова виставка «Від Нефертіті до Роксолани люблю  любовні я романи».  Тут представлені серії «Русский романс», «Век романтики», «Шарм», «Очарование», «Кружева любви» та інші.

                 Скажете не серйозно, а я б заперечила. Ми живемо в той час, коли слово люблю втратило свій сенс, і знайти людину, яка тобі це скаже щиро дійсно важко. Згадаймо про відомих особистостей, які  про любов були іншої думки. Так Вергілій говорив «Кохання переборить все», а Ганді «Де любов, там життя» і багато можна навести прикладів. Адже через любов до жінки розпочиналися війни між державами. Любов  - це велика сила.

                   В цей день на терасі видано десять примірників книг, з даної тематики, записалось до бібліотеки 4 користувачі.

                   

                                                                                                            Наша адреса:

                                                                                                            смт. Рокитне,

                                                                                                            вул. Піонерська 2а.

... Читати далі »

Категорія: Подія дня | Переглядів: 653 | Додав: Ксюша | Дата: 29.07.2013 | Коментарі (0)

До уваги гостей та мешканців Рокитного!
На протязі літнього періоду, в Рокитнівській районній бібліотеці, діє літня тераса «Бібліотека під відкритим небом». Яка працює в рамках вихідного дня, кожну неділю, на території бібліотеки.
     До Вашої уваги новинки літератури, які надійшли до бібліотеки, перегляди  літератури на актуальні теми. Настільні ігри: доміно, шашки, нарди, лото, брейк кава. Для дітей куточок з іграшками та розвиваючими іграми.
На вас чекають у липні:
1. «Від Нефертіті до Роксолани люблю любовні я романи».
07.07.2013 рік.
2. «Поговорімо про особисте».
14.07.2013 рік.
Категорія: Подія дня | Переглядів: 706 | Додав: WWWWW_W | Дата: 27.06.2013 | Коментарі (0)

ТРІЙЦЯ (П'ятидесятниця) (грецьк. Pentekoste), одне з найбільших християнських свят, яке святкується на 50-й день від Великодня в пам'ять зішестя Святого Духа на апостолів і присвячене прославлянню Святої Трійці. У Православній Церкві — велике двунадесяте свято. На Заході свято П'ятидесятниці не носить назви Трійці, хоча тісно пов'язується з її шануванням. З XIV ст. святом Трійці в Католицькій Церкві стала називатися неділя по П'ятидесятниці.

Після вознесіння Ісуса Христа настав десятий день: це був п’ятдесятий день після Воскресіння Христового. У євреїв було велике свято П’ятидесятниці в пам’ять Синайського законодавства. Всі апостоли разом з іншими учнями Христовими та іншими віруючими одностайно перебували в одній світлиці в Єрусалимі.

Була третя година дня за єврейським рахунком годин, тобто, по-нашому - дев’ята година ранку. Раптом зчинився шум з неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де перебували учні Христові. І з’явилися вогненні язики і спочили (зупинилися) по одному на кожному з них. Всі сповнилися Духа Святого і стали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали.

Так Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам; зійшов же у вигляді вогню на знак того, що має силу спалювати гріхи й очищати, освячувати й зігрівати душі.

В Єрусалимі в цей час було багато євреїв, які прийшли з різних країн на свято. Апостоли вийшли до них і стали проповідувати на їх рідних мовах воскреслого Христа. Проповідь так подіяла на тих, хто слухав її, що багато хто повірив і стали питати: «Що ж нам робити?» Петро відповів їм: «Покайтеся і хрестіться в ім’я Ісуса Христа на прощення ваших гріхів, тоді і ви отримаєте дар Святого Духа»

Таких, що увірували в Христа і охоче прийняли хрещення, виявилося того дня близько трьох тисяч чоловік. Таким чином, почало будуватися на землі Царство Боже, тобто Церква Христова.

... Читати далі »
Категорія: Подія дня | Переглядів: 777 | Додав: WWWWW_W | Дата: 21.06.2013 | Коментарі (0)

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні — день пам'яті в Україні. Відзначається щорічно 22 червня. Встановлено напередодні 60-ої річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.

День встановлено в Україні «…з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» згідно з Указом Президента України від 17 листопада 2000 р.

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу — Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника.

День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Сьогодні навіть важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. Ось чому в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в'язницях НКВД, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника.

Саме нашому народу завдячує увесь світ за мужність і героїзм, виявлені у смертельному двобої з фашизмом. Наша нація за роки другої світової війни втратила 8 мільйонів своїх громадян (5,5 мільйона цивільних і 2,5 мільйона військових).

Ніхто не має права забути, що трагедія 41-го поклала початок переможному Травню 45-го.

Тож низький уклін захисникам рідної землі у День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Виявивши нечуваний героїзм та єднання у жорстоких боях, у гіркоті нищівних поразок і славі звитяг, українці здобули мир та омріяну єдність у межах однієї держави, яка ще мала пройти свій тернистий шлях до незалежності. Наш святий обов'язок - оберігати спокій і злагоду у суспільстві задля майбутнього українського народу, задля світлої пам'яті тих, хто ціною свого життя йшов до великої перемоги. ... Читати далі »

Категорія: Подія дня | Переглядів: 874 | Додав: WWWWW_W | Дата: 21.06.2013 | Коментарі (0)

ГРІНЧЕНКО Марія Миколаївна (дівоче прізвище — Гладиліна; 13.06.1863—15.07.1928) — письменниця, педагог, громад. діячка. Народилась в м. Богодухів у сім’ї підприємців. Після закінчення земської прогімназії 1881—84 працювала у місцевій народній школі 1883 познайомилася, а 1884 одружилася з Б.Грінченком. Протягом 1887—93 разом із чоловіком працювала в с. Олексіївка Катеринославської губернії (нині село в межах смт Михайлівка Перевальського р-ну Луган. обл.) в народній школі, яка належала Х.Д.Алчевській. Впродовж 1894—1902 жила в Чернігові, брала активну участь у роботі нелегальної чернігівської громади, допомагала чоловікові влаштувати музей старожитностей В.Тарновського, здійснити видання популярної літератури. По приїзді до Києва взяла на себе технічну роботу з укладання «Словаря української мови». Після 1905 активно співробітничала з газетами «Громадська думка» (1906), «Рада» (1906—14), в. о. секретаря в журналі «Нова громада» (1906), брала участь у фундації товариства «Просвіта» в Києві, розробляла його статут, а згодом працювала у видавничій комісії «Просвіти».

Після смерті чоловіка 1910 останні роки життя присвятила популяризації творчості Б.Грінченка. Організувала власну бібліотеку (1918), а 1919 передала понад 6000 книжок до Всенародної бібліотеки України (нині — НБУВ).

1919—28 — член-редактор Комісії «Словника української живої мови» при УАН (од 1921 — ВУАН).

Заповіла кошти, які будуть надходити від видання її творів, а також від продажу квартири, використати на заснування притулку для самотніх українських письменників, учених, учителів, артистів.

Грінченко — авторка багатьох популярних брошур і книжок для народу, численних перекладів з іноземних мов (Г.Ібсен, М.Метерлінк, Г.Зудерман, К.Гольдоні та ін.).

Похована в м. Київ.

Творчість.

Літературну працю почала 1884 року. Друкувала вірші в журналах «Зоря», «Дзвінок», «Правда».

Автор прозових творів «Під землею. Оповідання про шахти» (1897), «Чередник та дівчата» (1898).

http://histans.com/?termin=Grinchenko_M

http://uk.wikipedia.org/wiki/Грінченко_Марія_Миколаївна

... Читати далі »

Категорія: Подія дня | Переглядів: 803 | Додав: Ксюша | Дата: 12.06.2013 | Коментарі (0)


Хостинг від uCoz Рокитнівська ЦСПШБ © 2025 ¦ Розробка та дизайн: Іван Соколов