Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Подія дня [669]
Висвітлюються цікаві новини
Книжкова новинка [923]
Новинки літератури та періодики, що надходить до фондів бібліотеки
Наші інтерв’ю [22]
Інтерв’ю з користувачами бібліотеки, колегами, відомими людьми Рокитнівщини
Колонка оголошень [138]
Оголошення про заходи бібліотеки, району
Book-симпатія [88]
Читацькі вподобання наших користувачів
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть наш блог
Всього відповідей: 1110
Друзі сайту




    






Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Четвер, 09.01.2025, 09:32ГоловнаРеєстраціяВхід
БІБЛІОNEWS
блог Рокитнівської центральної районної бібліотеки
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Подія дня
« 1 2 ... 45 46 47 48 49 ... 66 67 »

Шуми́ло Мики́та Михе́йович (*28 травня (10 червня) 1903, Михайлівка, нині Кам'янського району Черкаської області  — † 5 березня 1982, Київ) — український прозаїк, сценарист і перекладач. Був членом Спілки письменників України.

Біографія

Народився в селянській родині. Закінчив Черкаський педагогічний технікум, три курси Харківського інституту соціального виховання (заочно). Десять років учителював по селах Черкащини та в Харкові, де проживав у будинку «Слово». Належав до літорганізації «Плуг». Перед війною закінчив сценарний факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії (1939). У роки Другої світової війни — військовий кореспондент газет «Крылья Родины» та «Боевой товарищ». Тяжко поранений на Одері. У повоєнні роки працював заступником редактора «Літературної газети». У Києві мешкав у будинку письменників Роліті.

Помер в Києві 5 березня 1982 року. Похований на Байковому кладовищі (ділянка № 33).

Літературна творчість.

Збірки оповідань і нарисів «Вада», «Урожай» (1934), «Голубий зеніт» (1948), «Академік Власюк» (1949), «Щедрі серцем» (1952)", повісті «Прокурор республіки» (1958) та «Я твій брат» (1961), збірки оповідань для дітей «Де ти, моя чаєчко?» (1979) та «Пам'ятливий горобчик» (2003), літературно-критичний нарис «Олесь Гончар» (1950). Посмертно вийшла книга вибраних творів «Голубий зеніт» (1983) і збірка статей, спогадів і щоденникових записів «Силуети» (1990). На рубежі 1950-60-х широкий розголос мали статті «Любов до рідної мови» (1956) і «Могутня та чарівна» (1963). Переклав українською мовою російські повісті Т. Шевченка «Княгиня» і «Музикант», роман М. Старицького «Останні орли», роман В. Некрасова «В окопах Сталінграда» та «Думи і серце» М. Амосова. Перекладав також твори сучасних білоруських (В. Биков), киргизьких (Ч. Айтматов) і російських (Ф. Абрамов, Л. Нікулін, О. Рекемчук, С. Сартаков) прозаїків.

Кінематографічні роботи.

За його сценарієм на Ашхабадській кіностудії поставлено фільм «Прокурор республіки», Київській кіностудії — художню стрічку «Якщо любиш» (1960), а на «Укркінохроніці» — «Пісня про Україну» (1955, у співавт.) й «Біля Диканьки» (1958). Автор дикторського тексту до кінокартини «Пісні над Дніпром» (1957, у співавт.).

Нагороди.

Нагороджений орденами орден Червоного Прапора, Вітчизняної війни 2-го ст., Червоної Зірки, медалями.

Джерело:

... Читати далі »

Категорія: Подія дня | Переглядів: 807 | Додав: Ксюша | Дата: 10.06.2013 | Коментарі (0)

09.06.2013 року в читальному залі Рокитнівської міської бібліотеки відбулась екологічна вікторина про рідний край «Природа нам як рідний дім».

Метою проведення вікторини було донести істинну значущість матінки природи в житті кожної людини, звернути увагу молодого покоління на їх  роль в збереженні природи.

В ході заходу для присутніх була підготовлена тематична поличка «Вклоняємось твоїй красі природо».

Присутніх на вікторині – 12 користувачів.

Галина Ковальчук.

Категорія: Подія дня | Переглядів: 892 | Додав: Ксюша | Дата: 10.06.2013 | Коментарі (0)

         «Книжкові  розсипи   та читацькі  вподобання»  під  такою  назвою  в  неділю  09  червня  відкрилася  літня  тераса, де  кожний  користувач  мав  можливість  вибрати  собі  книгу ... Читати далі »

Категорія: Подія дня | Переглядів: 709 | Додав: Ксюша | Дата: 10.06.2013 | Коментарі (0)

            02.06.2013 року в читальному залі Рокитнівської міської бібліотеки відбулась година запитань та відповідей «Дитинство без насильства» (до Міжнародного дня захисту дітей).

            Завідуюча бібліотекою Галина Ковальчук коротенько розповіла присутнім в якому році прийняли рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей. Та звернула увагу дітей на те, що не в усіх країнах діти саме 1 червня відзначають своє свято.

В ході години запитань та відповідей проведена вікторина, в якій діти дуже охоче прийняли участь та відповідали на запитання. До заходу була оформлена книжково-ілюстративна інсталяція «Хай завжди буде сонце, хай завжди буду я».

Присутніх 11 дітей.

Галина Ковальчук.

Категорія: Подія дня | Переглядів: 835 | Додав: Ксюша | Дата: 05.06.2013 | Коментарі (0)

Безтурботне літо. Канікули - чарівна  пора. Хто не здає екзаменів ходить до літнього табору, який працює при Рокитнівській ЗОШ №3.

Сьогодні, 6 червня 2013 року учні 10-А класу, з вчителем української мови та літератури Марією Петрівною Ониськевич, прийшли на екскурсію в Рокитнівську районну бібліотеку. Працівники бібліотеки Антоніна Боровська та Валентина Лінкевич ознайомили присутніх з книжковим фондом бібліотеки. Фонд бібліотеки представлений не тільки в паперовому вигляді  а й на  електронних носіях. Створена електронна база творів української  та зарубіжної літератури на допомогу вивченню шкільної програми для учнів 9-11 класів, краєзнавчий куточок, де зібрано літературу про наш край та твори письменників Рівненщини. Тут на електронних носіях зібрано легенди нашого краю, історію сіл Рокитнівщини та інше. Ознайомили з Пунктом Доступу Громадян до офіційної інформації. Розповіли про роботу Інтернет центру, який працює при читальному залі бібліотеки. Ознайомили з періодикою, яку одержує читальний зал.

Валентина Лінкевич.

Категорія: Подія дня | Переглядів: 774 | Додав: Ксюша | Дата: 05.06.2013 | Коментарі (0)

Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища.

15 грудня 1972 р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища (резолюція 2994 (XXVII)), який буде проводитись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля. Вибір цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день відкрилася Конференція ООН із проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 1972), за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. На конференції були присутні повноважні представники 113 держав світу, у тому числі й Радянського Союзу. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.

http://www.calendarium.com.ua/ua/vsesvitnii_den_ohoroni_navkolishnogo_seredovishcha

http://www.vindei.gov.ua/do-vidoma/vazhlivo-znaty/vsesvіtnіj-den-oxoroni-navkolishnogo-seredovishha.html

Категорія: Подія дня | Переглядів: 1206 | Додав: Ксюша | Дата: 05.06.2013 | Коментарі (0)

І знову в режимі відео - конференцзвя’зку, 03 червня 2013 року, в читальному залі Рокитнівської районної бібліотеки, відбувся круглий стіл на тему: «Соціальний захист дітей - інвалідів та дітей з вадами розвитку».

Присутні всі служби райцентру, які займаються цим питанням, які представляють: Л.О. Пишняк – заступник голови райдержадміністрації; С.І. Бунько – головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації; М.А.Киркова – начальник управління праці та соціального захисту населення; І.Ф.Наумович – заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги; Л.Й.Федорович – начальник відділу молоді та спорту райдержадміністрації; В.М.Григор’єва – директор Рокитнівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та інші.

Ставилось питання звернути увагу служб медицини, освіти, соціального захисту та інших, які займаються цим питанням, скоординувати свою роботу, охопити дітей даної категорії увагою та піклуванням.

Після закінчення круглого столу присутні жваво обговорювали почуте. Свої пропозиції висловила Гречко Т.М., яка запропонувала об’єднати свої зусилля всім службам і разом співпрацювати її підтримала Пишняк Л.О.

Валентина Лінкевич

Категорія: Подія дня | Переглядів: 665 | Додав: Ксюша | Дата: 03.06.2013 | Коментарі (0)

Людина — найцінніший скарб.
 Кожен із вас - особистість,
 і саме такої людини, як ви,
 більше на Землі немає і не буде.

 Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят.

Історія виникнення Дня захисту дітей:

За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення "дитячої" конференції в Женеві.

Категорія: Подія дня | Переглядів: 855 | Додав: WWWWW_W | Дата: 31.05.2013 | Коментарі (0)

У 2002 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців (International Day of United Nations Peacekeepers). Цей день покликаний віддати належне самопожертві і самовідданій відданості миротворців, що несуть службу по всьому світу. Він знаменує собою те, що було зроблено ООН у різних країнах для полегшення страждань та примирення ворогуючих сторін.

Коли в цей день у 1948 році Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй заснувала першу місію з підтримки миру, мало хто з присутніх у залі Ради міг уявити, до якої міри зміниться миротворча діяльність Організації Об'єднаних Націй.

Час легко озброєних миротворців, що здійснюють піше патрулювання вздовж лінії припинення вогню між суверенними державами, давно пішло в минуле. Нинішні миротворчі операції Організації Об'єднаних Націй набувають все більш складний і багатоплановий характер, вони не обмежуються перевіркою дотримання режиму припинення вогню, а фактично вирішують завдання відбудови країн, які опинилися на межі краху, часто після тривали десятиліттями конфліктів.

Військовослужбовці в блакитних касках та їх цивільні колеги спільними зусиллями організовують вибори, беруть активну участь у реформуванні поліції і судової системи, займаються заохоченням і захистом прав людини, стверджують принципи рівності чоловіків і жінок, організовують добровільне роззброєння колишніх комбатантів, проводять розмінування територій, підтримують заходи з повернення біженців та переміщених осіб в їх рідні місця.

Ця безцінна робота пов'язана з ризиком. Сьогодні в 18 операціях, керованих Департаментом операцій з підтримки миру, служать більше 72 000 військовослужбовців і 15 000 цивільних осіб, і, таким чином, Організація Об'єднаних Націй є найбільшою в світі багатосторонньою організацією, що вирішує завдання постконфліктної стабілізації.

В Україні офіційно відзначається  з 2003 р. Свято було встановлено в Україні після офіційного звернення Асоціації миротворців України до Президента України «…ураховуючи вагомий внесок миротворців у підтримання стабільності у різних регіонах планети та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН…» згідно з Указом Президента України «Про Міжнародний день миротворців» від 30 квітня 2003 р. № 374/2003.

 

ДЖЕРЕЛА:
Категорія: Подія дня | Переглядів: 995 | Додав: WWWWW_W | Дата: 28.05.2013 | Коментарі (0)

     Костянтин Максимович Зіньківський(*17 (29) травня 1873, м. Бердянськ (Таврійська губернія)– †28 березня 1959, м. Бердянськ, Запорізька область) – український поет, перекладач та педагог, автор україномовного перекладу поеми «Слово о полку Ігоревім».

Біографія
     Костянтин Зіньківський народився 17 (29) травня 1873 у Бердянськ на Таврійської губернії у родині портового вантажника, в якій він був найстаршим з 11 дітей.
     Освіту він здобув у початковій школі та трикласному училищі у м. Бердянську, а також у Феодосійському учительському інституті, який закінчив 1892 року.
     У 1892 році він став вчителем математики повітового училища у м. Кишинів та м. Сороки.
     1894 року він повернувся до України, і вчителював у Слов'яносербському повіті Катеринославської губернії, а також у Нікополі, Херсоні, Павлограді, Катеринославі та Маріуполі.
     У 1917 році Костянтин Зіньківський обійняв посаду шкільного інспектора у м. Павлоград Катеринославської губернії.
     1922 року став окружним інспектором народної освіти на Кубані, де працював до квітня 1926 року. По тому він став завідувачем трудової школи імені І. Франка, і обіймав цю посаду до 1930 року.
     Працював на посадах викладача математики Бердянського педагогічного технікуму, інструктора-методиста райвно, завідувача навчально-методичного бюро Першотравневого заводу.
     Загалом на вчительській ниві працював більше 60-ти років.
     Костянтин Зіньківський помер 28 березня 1959 у м. Бердянську Запорізької області, де був і похований.

Творчий доробок
     Почав Костянтин Зіньківський творчу діяльність на початку ХХ століття. Приятелював з учителем Сергієм Сергєєвим та істориком Дмитром Яворницьким.
     Він є автором низки творів: україномовний переклад поеми «Слово о полку Ігоревім» (написано 1906, повністю опубліковано у 1967) поема «Зруйнований мур» (1906) вірші «Морська царівна» (1908), «Прийде час» (1909), «Весняний ранок» (1909).
     Костянтин Зіньківський публікував власні поезії та переспіви з Гайнріха Гейне у журналах «Зоря» (м. Москва), «Рідний край» (м. Полтава), «Молода Україна».
Категорія: Подія дня | Переглядів: 772 | Додав: WWWWW_W | Дата: 28.05.2013 | Коментарі (0)


Хостинг від uCoz Рокитнівська ЦСПШБ © 2025 ¦ Розробка та дизайн: Іван Соколов