Микола Михайлович Тимчак народився 1 березня 1956 року в селі Березовиця Тернопільського району Тернопільської області в сім'ї робітників. Закінчив філологічний факультет Рівненського педагогічного інституту. Працював учителем у школах Рівненщини, кореспондентом-газетярем, вихователем та викладачем Дубенського культосвітнього училища, заступником голови Лубенського райвиконкому. Проживає та працює поет в м.Дубно.
В 1987 році вийшла перша збірка віршів Миколи Тимчака під назвою «Співаниця», яка оформлена самим автором. Передмову до неї написав Іван Драч.
Микола Тимчак - автор і виконавець багатьох пісень. Як художник (живопис, графіка, скульптура) брав участь у ряді художніх виставок. Два його горельєфи: «Мамина осінь» та «Осінній лірик Волині Іван Верховець» закупив музей народної архітектури та побуту. Одне з живописних полотен автора присвячено 140-річчю перебування Т.Г. Шевченка на Дубнівщині.
М.Тимчак був одним із авторів кінофільма про Арсена Левковича, створеного самодіяльною народною кіностудією «Дубно». Він і поет, і музикант, і художник, і різьбяр, і композитор... Та доля склалася так, що певний час Микола Тимчак не давав про себе знати як творець художнього слова.
Нова збірка поезій «Сніги» вийшла в 2005 році. Вона поєднує поезії для дорослих та юних читачів.
Цей своєрідний симбіоз розкриває його поетичну душу для різних поколінь. А любов - головний чинник поетичного духу цього автора. Саме вона тче своє
вибраними нитками українського слова, сповненого силою волі й почуттям власної
гідності, окриленого вірою в щасливе майбутнє свого народу. Подані в книзі й окремі роботи М.Тимчака з різьби по дереву, живопису, проектні та реставраційні роботи. Знайде читач у ній і суто документальні світлини, що розповідають про життєпис поета. Микола Тимчак - член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій імені Валер'яна Поліщука, імені Миколи Островського та Авеніра Коломийця.
Джерела:
http://www.yunilibr.rv.ua/index.php/kraeznavstvo/literaturne-kraeznavstvo/pysmennyky-rivnenshchyny/348-48
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%
B8%D0%BC%D1%87%D0%B0%D0%BA_%D0%9C%
D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0
...
Читати далі »