Рибчинський Юрій Євгенович (1945), відомий український поет, драматург, сценарист, заслужений діяч мистецтв України, один із основоположників сучасної української естрадної пісні.
У творчому доробку пісняра понад три тисячі пісень, а поет продовжує дивувати своєю плідною роботою. З-під пера майстра виходять все нові й нові пісні, що прикрашають репертуар найпопулярніших виконавців не тільки в Україні, а й в Росії, Білорусії, Грузії.
За вагомий особистий внесок у розвиток української культури і мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність Ю.Є. Рибчинському в 2000р. присвоєно звання Народного артиста України.
Ю.Рибчинський народився в Києві, в старовинному районі міста — Подолі.
Серйозно поезією він захопився в 60-ті роки ХХ ст.. То був період високого піднесення й розквіту літературного жанру. Своїми вчителями він вважає Є.О.Євтушенка, якому школяр показав перші поетичні спроби, та відомого українського режисера, поета, а тепер політика — Леся Танюка. Від Л.Танюка юний поет почув про такі імена, як Микола Зеров, Євген Плужник, дізнався про інших — не хрестоматійних — Т.Шевченка, П.Тичину, М.Рильського. Безперечно це відіграло певну роль у визначенні світоглядних позицій Ю.Рибчинського та у формуванні його літературних смаків.
Навчаючись у Київському університеті, Рибчинський друкує свої поезії в періодичних виданнях. Коли Юрію було вісімнадцять років, його твори з’явилися в популярному журналі «Юність» та газеті «Комсомольская правда». Відтоді ім’я Ю.Рибчинського стало відомим далеко за межами України.
Основою творчості поета була і залишається вічна тема світової поезії — кохання. В його віршах розкривається складний внутрішній світ людини, звучить тема природи. Він також пише вірші, пов’язані з історією України, її сьогоденням. У доробку Ю.Рибцинського є вірші, які мають політичне забарвлення. У 2003р. з’явився новий неординарний твір митця — поема «Поїзд».
Доля подарувала Ю.Рибчинському зустріч з талановитим композитором Ігорем Покладом. Він допоміг Юрію відчути й опанувати закони пісенного жанру. Першою їх спільною роботою була пісня «Очі на піску», наступною — «Забудь». З цих пісень почалася творча кар’єра Ю.Рибчинського як поета-пісняра. Потім були широковідомі й улюблені пісні «Зелен клен», «Тиха вода», «Чарівна скрипка», «Дикі гуси» та ін. Пісня «Дикі гуси» набула такої популярності, що давно вже вважається народною.
Співпраця з такими талановитими композиторами, як В.Івасюк («Кленовий вогонь», «У долі своя весна»), Б.Монастирський (шкільний цикл пісень), Є.Ханок («Верба») зміцнила успіх поета. Разом з незабутнім І.Шамо написана чудова пісня «Три поради» («Край дороги не рубай тополі»), що ввійшла до золотого фонду української естрадної пісні.
З роками зростали популярність й авторитет Ю.Рибчинського, розширювалося коло композиторів, з якими він працював. Загалом їх понад 150. Серед них — М.Мозговий, В.Мулявін, М.Дунаєвський, І.Демарін, А.Укупник, Є.Крилатов. проте Юрій Євгенович завжди вважав основними своїми співавторами І.Поклада і В.Ільїна.
Цілу низку пісень поет написав разом з Г.Татарченком. Однією з найпопулярніших є, присвячена Олегові Блохіну «Віват, король!». Цим творчим колективом створена відома вітчизняна рок опера «Біла ворона». Її успіх зумовлений злободенністю, цікавими образами й сучасною музичною формою.
&n
...
Читати далі »