Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Подія дня [669]
Висвітлюються цікаві новини
Книжкова новинка [923]
Новинки літератури та періодики, що надходить до фондів бібліотеки
Наші інтерв’ю [22]
Інтерв’ю з користувачами бібліотеки, колегами, відомими людьми Рокитнівщини
Колонка оголошень [138]
Оголошення про заходи бібліотеки, району
Book-симпатія [88]
Читацькі вподобання наших користувачів
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Наше опитування
Оцініть наш блог
Всього відповідей: 1110
Друзі сайту




    






Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Неділя, 29.12.2024, 17:09ГоловнаРеєстраціяВхід
БІБЛІОNEWS
блог Рокитнівської центральної районної бібліотеки
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Книжкова новинка
« 1 2 ... 11 12 13 14 15 ... 92 93 »

Оксана Косміна.

Українське народне вбрання. Фотоальбом / Оксана Косміна . — К.: Балтія-Друк, 2006 . — 64 с. кольор. іл.

Видання знайомить читача з оригінальними зразками традиційного вбрання українців кінця 19 - поч. 20 ст., що зберігаються в музеях Києва, Харкова, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних колекціях. Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи український національний одяг в усьому його багатстві та розмаїтті.

Книгу в користування можна взяти у фонді читального залу.

ЗАПРОШУЄМО ДО ЧИТАННЯ!

 

Категорія: Книжкова новинка | Переглядів: 339 | Додав: Ксюша | Дата: 17.12.2020 | Коментарі (0)

Українець А. М.

Традиційний одяг Рівненщини. У двох книгах. Книга 1. - Рівне: У фарватері істин, 2019. - 208 с.; іл.

У книзі вперше проведено дослідження особливостей народного одягу мешканців Рівненщини в різні історичні епохи, починаючи з періоду палеоліту і завершуючи 1940-ми роками. Здійснено загальну характеристику комплексів вбрання та його окремих елементів, при­ділена значна увага локальному розмаїттю, регіональним особливос­тям, способам декорування.

Видання адресоване етнографам, фольклористам, історикам, мистецтвознавцям, музеєзнавцям, всім, хто цікавиться культурною спадщиною українців.

Книгу в користування можна взяти у фонді читального залу.

ЗАПРОШУЄМО ДО ЧИТАННЯ!

Категорія: Книжкова новинка | Переглядів: 293 | Додав: Ксюша | Дата: 16.12.2020 | Коментарі (0)

Тетяна Лукашенко.

Українські обереги своїми руками . — Х.: Віват, 2015 . — 224 с. кольор. іл.

Наші прадіди-слов'яни здавна виготовляли обереги, бо добре знали про їхню дивовижну магічну силу. Нерідко за обереги правили символічні тварини, такі як їжак, зозуля, ведмідь, а також рослини на кшталт звіробою та папороті. Із плином часу нічого не змінилося - ми, як і раніше, шукаємо захисту у надприродних сил, хіба що форма оберегів трохи зазнала змін. Які обереги сьогодні є незамінними в побуті сучасного українця? Як зробити власноруч оберіг для себе та близьких? Чи справді вишиванка є не просто елементом одягу, але й сильним засобом захисту від негативного впливу? Відповіді ви знайдете на сторінках цієї книжки, що стане вашим власним оберегом на шляху до щастя, гармонії й родинного затишку.

Книгу в користування можна взяти у фонді читального залу.

ЗАПРОШУЄМО ДО ЧИТАННЯ!

 

Категорія: Книжкова новинка | Переглядів: 330 | Додав: Ксюша | Дата: 09.12.2020 | Коментарі (0)

Оксана Косміна.

Традиційне вбрання українців / Оксана Косміна . — К.: Балтія-Друк, 2008 . — 160 с. кольор. іл.

Це перше науково-популярне видання, що розкриває поетичний образ українських строїв лісостепового регіону в усьому їх варіативному розмаїтті. Український національний одяг є яскравим, візуально фіксованим проявом самобутності нашої культури і становить один з найбільш рухомих ї видів. Сучасному читачеві буде цікаво дізнатися, що носили наші бабусі й дідусі, яких канонів краси вони дотримувалися. Ілюстративна добірка видання представлятиме традиційні комплекси, деталі вбрання та аксесуари автентичного одягу Лісостепу з приватних і музейних колекцій України. Книга містить інформацію історико-етнографічного та краєзнавчого характеру; зокрема, особливу увагу буде зосереджено на художніх особливостях і символічному наповненні елементів народного строю. Текст видання супроводжує словничок термінів, що відображають реалії народного побуту початку ХХ ст., широко вживані свого часу, проте сьогодні, на жаль, відомі лише вузькому колу фахівців.

Книгу в користування можна взяти у фонді читального залу.

ЗАПРОШУЄМО ДО ЧИТАННЯ!

Категорія: Книжкова новинка | Переглядів: 286 | Додав: Ксюша | Дата: 08.12.2020 | Коментарі (0)

Річард Флорида

Криза урбанізму. Чому міста роблять нас нещасними / Переклад І. Бондаренк . — К.: Наш формат, 2019 . — 320 с.

Сучасні міста колонізували заможні й успішні люди, залишивши далеко позаду жителів сіл і містечок. Хаби, коворкінги і хайтек-інновації поглинули парки, магазини та кав’ярні. Розбудова міст і міських районів призвела до нестримного збільшення орендних плат і концентрації багатства. У цій книжці економіст і соціолог Річард Флорида розглядає кризу, що спричинила нинішній тип урбанізації, аналізуючи вплив сучасної урбанізації на економіку всього світу та пропонує варіанти, як подолати виклики сучасних міст.

Про автора - Річард Флорида ? теоретик урбаністики, професор Торонтського університету. Штатний редактор Atlantic, New York Times, Wall Street Journal, Economist. Автор книжки «Homo creativus. Як новий клас завойовує світ» («Наш формат»). У 2005-му Esquire назвав Флориду «найкращим і найяскравішим», а 2006-го Businessweek відзначив його як «голос інновацій».

Книгу в користування можна взяти у фонді читального залу.

ЗАПРОШУЄМО ДО ЧИТАННЯ!

Категорія: Книжкова новинка | Переглядів: 274 | Додав: Ксюша | Дата: 02.12.2020 | Коментарі (0)

Резнік, Борис.

Зірки над містечком [Текст] = Stars over the town : [роботи худож. Рівненщини з колекції Бориса Резніка : альб.] / [Б. Резнік ; худож.: І. В. Бобрик та ін. ; текст: В. Данілічева, Б. Резнік, Є. Гербольд ; пер. англ. К. Зень]. - Рівне : Р.Б.Ю : Зень О. [вид.], 2019. - 103 с. : кольор. іл. - Текст укр., англ. -

В альбомі «Зірки над містечком» представлені історико-краєзнавчі нотатки про єврейську громаду Рівного – одного з мальовничих містечок Західної України, а також живописні роботи художників Рівненщини з колекції Бориса Резніка.

Книгу в користування можна взяти у фонді читальної зали.

Цікавого та корисного читання.

Категорія: Книжкова новинка | Переглядів: 292 | Додав: Ксюша | Дата: 30.11.2020 | Коментарі (0)

Баковецька-Рачковська Ірина

«Торчки, або Ґрант на контрабанду» / Ірина Баковецька-Рачковська. – К.: Вид-во «Самміт-книга», 2020. — 120 с.

«Торчки, або Ґрант на контрабанду» (видавництво "САМІТ-КНИГА") Іри Баковецької-Рачковської — історія про іншу соціальну сторону, здавалося б, тихого та спокійного життя в провінції. В північних регіонах Полісся не лише народжують по дев’ятнадцятеро дітей та копають бурштин, але й активно процвітає кругообіг різних наркотичних засобів. А ще сільські громади, організації та підприємці активно подаються на ґранти! Троє місцевих торчків-інтелігентів виграли ґрант мобільності для популяризації ґендерної політики, але поїздка до Білорусі для захисту прав місцевих жіночок в рамках проєкту — тільки привід перевезти сто грамів амфетаміну. В команді проєкту — сам Люцифер, що по-дружньому виручає одного із головних героїв — молодого лікаря Андрія від підозри у дивному вбивстві інших членів команди. Підозрюваних багато — сільський «кришований» наркоділок-барига; Добвеха, який шукає Бога, пиячачи з почаївськими безхатьками; дивакувата дівчина, яка народилася з зеленим волоссям. Але є дехто, хто знає про божевільну справу все!..

Книгу в користування можна взяти у фонді абонементу.

ЗАПРОШУЄМО ВАС ДО СУЧАСНОГО ЧИТАННЯ!

Категорія: Книжкова новинка | Переглядів: 297 | Додав: Ксюша | Дата: 24.11.2020 | Коментарі (0)

Народна музика Рівненського Полісся у записах Віктора Ковальчука / Заг. ред. Ю. П. Рибака. Рівне : Дятлик М. С., - 2018. - 316 с. + XXXII с. : іл., нот., СD.

Антологія народномузичних творів північних районів Рівненщини містить 238 різножанрових пісенних та інструментальних зразків, зафіксованих упродовж 1993-2006 рр. рівненським фольклористом Віктором Ковальчуком. Музичні твори впорядковано за жанрово-типологічним принципом і доповнено примітками та покажчиком мелотипів. Видання ілюстроване експедиційними рисунками та фотографіями.

Більшість творів публікується вперше.

Збірник адресується етнографам, етномузикологам, діалектологам, краєзнав­цям і всім шанувальникам традиційної народної культури.

Книгу в користування можна взяти у фонді читальної зали.

Цікавого та корисного читання.

Категорія: Книжкова новинка | Переглядів: 261 | Додав: Ксюша | Дата: 23.11.2020 | Коментарі (0)

Декоративно-прикладне мистецтво Рівненщини : колективна монографія / упорядник і науковий редактор - проф. Виткалов В. Г. — Рівне: ПП ДМ, 2010. — 224 с., іл.

Розглядаються різні види декоративно-прикладного мистецтва (художня вишивка, ткацтво, обробка дерева, писанкарство тощо) Рівненщини в історичній ретроспективі, семантика орнаменту, мотивів тощо. Аналізуються технології виготовлення того чи іншого культурного зразка; розглянуто художні пам’ятки окремих видів мистецтва (жіночі прикраси, монети), знайдені на теренах історичних міст краю - Пересопниці, Торговиці, Березного.

Для усіх тих, хто цікавиться культурно-мистецькою спадщиною Рівненщини.

Книгу в користування можна взяти у фонді читальної зали.

Цікавого та корисного читання.

Категорія: Книжкова новинка | Переглядів: 302 | Додав: Ксюша | Дата: 17.11.2020 | Коментарі (0)

Джаред Даймонд

Колапс. Чому одні суспільства занепадають, а інші успішно розвиваються / Джаред Даймонд ; Пер. з англ. В. Горбатько. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2019. — 688 с.

Нас немов магнітом притягують монументальні руїни, що їх залишили по собі цивілізації минулого, вабить їхня видовищна краса і таємниці, які в них криються. Масштаб руїн свідчить про багатство й могутність тих, хто їх споруджував. Однак чому пішли у небуття не лише ті, хто будував ці споруди, а й власне суспільства, до яких вони належали? Куди зникли цілі народи? Якщо подалися геть, то куди і чому? Чи не загинули вони жахливою смертю? За цією романтичною таємницею не дає спокою бентежна думка: а чи не може схожа доля спіткати сучасне суспільство?

Автор книги не лише пропонує новий погляд на історію, причини розквіту та занепаду давніх культур, а й окреслює виклики і загрози, які невпинно постають перед сучасною цивілізацією, та можливі шляхи їх усунення.

Про автора: Джаред Даймонд — американський науковець, письменник. Лауреат Пулітцерівської премії (1998), нагороджений Національною науковою медаллю США (1999). Автор світового бестселера «Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівностей між народами» (1997). Дев’ятий у рейтингу провідних публічних інтелектуалів за версією видань «Prospect» і «Foreign Policy» (2016).

Книги в користування можна взяти у фонді читальної зали.

Цікавого та корисного читання.

Категорія: Книжкова новинка | Переглядів: 279 | Додав: Ксюша | Дата: 16.11.2020 | Коментарі (0)


Хостинг від uCoz Рокитнівська ЦСПШБ © 2024 ¦ Розробка та дизайн: Іван Соколов