Всесвітня організація охорони здоров`я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну.
Перед світовою спільнотою було поставлене завдання - досягти того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття прийшло, але проблема не зникла. Боротьба з нікотином продовжується.
Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через декілька місяців знову почали палити.
Недавній досвід в одній з великих країн, що розвиваються, показав, що дві третини курців помилково вважають, що куріння завдає невеликої шкоди, або взагалі не завдає її; небагато з них хочуть кинути палити і ще менше успішно кинули палити.
Гарною новиною є те, що можна знайти істотні переваги для здоров`я, кинувши палити в будь-якому віці. Ті, хто кинув палити у віці 30-35 років, мають тривалість життя, подібну тій, що і люди, що ніколи не палили.
За даними організації, щорічно на планеті від хвороб, викликаних палінням, помирають більше п’яти мільйонів людей. Фахівці відзначають, що тільки через двадцять хвилин після останньої цигарки знижується до норми артеріальний тиск людини та відновлюється робота серця. А ще через вісім годин нормалізується вміст кисню у крові. Та незважаючи на ці факти, велика кількість українців продовжує палити, нехтуючи закон про заборону паління у громадських місцях.
Тютюнопалíння (або просто паління) — вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найбільш важливим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає тютюнову залежність. Паління тютюну завдає тривалої шкоди здоров'ю курців, та оточуючих їх людей, що не палять i тварин.
Від хвороб, розвиток яких є наслідком тютюнопаління, щорічно помирає 5,4 млн. осіб. Тобто 1 з 10 смертей у світі спричинена саме вживанням тютюнових виробів.
«Тютюнова» статистика України
В Україні щоденно курить 45% дорослих чоловіків і 9% дорослих жінок [6][7]; серед молоді курить 45% юнаків і 35% дівчат [8];
68% курців заявили, що зацікавлені у відмові від куріння, а серед тих, хто будь-коли курив щодня, 26% вже є колишніми курцями;
Понад 90% населення України підтримує заборону куріння на всіх робочих місцях;
Підтримка повної заборони реклами тютюну серед населення — 70%;
31% вважає, що куріння кальяну призводить до серйозних захворювань;
Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни;
...
Читати далі »