Книга, яка користувалась найбільшою популярністю серед наших користувачів у січні, є книга: «Золото і кров Сінопа», автор: Віктор Савченко.
Роман “Золото і кров Сінопа” починається дещо традиційно як для українського історичного твору, та вже за кілька розділів від традиційності не залишається й сліду. Натомість у сюжет вплітаються елементи неймовірного, дивовижного, часом фантастичного, але такого, що не руйнує історичної правди. Елементи ці можна назвати скоріше невідомою (або маловідомою) реальністю. Хіба підводні човни-чайки, вперше винайдені на Січі, і застосовані козаками при взятті турецької фортеці Сіноп у 1595 роді не вважалися на той час чимось дивовижним? У романі знати руку і науковця (описання побудови підводного човна), і езотерика(образ Оникія—характерника, мага), і фантаста.
В. Савченко залишається вірним собі в мотивації подій і вчинків героїв, деталізації (але не надмірній) антуража, доборі цитат з автентичних джерел, що в підсумку вселяє довіру до ситуації, якою б неймовірною вона не здавалася.
При читанні твору складається враження, що письменник ні на мить не зводить очей з уявного читача. І як тільки він—читач починає виявляти ознаки збайдужіння, як автор тут же змінює ситуацію, вводить нову інтригу, наводить якийсь із невідомих історичних фактів.
Кожен розділ, хоч і є невід’ємною складовою художнього полотна, але водночас містить і елемент самостійності. Через те чимало з них були надруковані в різних періодичних виданнях.
Пригодницька повість «Консульська вежа» зацікавить читача гострим сюжетом, несподіавністю ситуацій під час розслідування злочину.
Хоч події обох творів відбуваються в різні часи, але тематично вони пов’язані козацькою реліквією — пістолем Івана Сірка, який у наш час викрадають з музею.
ЧИТАЄМО НАЙКРАЩЕ…
Книги в користування можна взяти у фонді абонементу.
ЗАПРОШУЄМО ДО ЧИТАННЯ!